2013 05 wystawaJT  Wystawa prac Joanny Tumiłowicz trwała od 7 do 31 maja 2013 roku w Galerii Łazienkowska.

 

JOANNA TUMIŁOWICZ
Urodzona w 1952 roku w Warszawie. W 1974 uzyskała dyplom magistra matematyki na Wydziale Matematyki i Mechaniki UW. Pracowała w latach 1974-1989 w instytucie resortowym i specjalizowała się w optymalizacji konstrukcji mechanicznych. Następnie w latach 1989-2006 pracowała jako artysta - muzyk w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie. W latach 2007-2013 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta. Druga specjalizacja w Pracowni Projektowania Książki i Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego. Aneks w Pracowni Struktur Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego.

Jest autorką dwunastu wystaw indywidualnych oraz uczestniczką kilku wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Ma też w lokalu przychodni przy ul. Baboszewskiej w Warszawie stałą wystawę prac. Kilkakrotnie laureatka konkursu "Grafika Warszawska".

Jej prace znajdują się też w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Specjalizuje się w tradycyjnych technikach druku: linoryt, sucha igła, akwaforta, akwatinta, kolografia, miękki werniks, litografia, sitodruk. Wykonuje także grafiki komputerowe oraz testy na spostrzegawczość i inteligencję. Uprawia rysunek, malarstwo, haft i dzianinę artystyczną oraz fotografię. Jest recenzentem muzycznym.