2019 05 14 mdk dzien dobryW sobotę, 18 maja, zapraszamy do MDK-u na Łazienkowskiej 7 na Dzień Otwarty. Zaprezentujemy naszą ofertę i pomożemy dokonać wyboru zajęć na nowy rok szkolny, a nawet już od razu zapiszemy na te zajęcia! Warto wiedzieć, że MDK ŁAZIENKOWSKA jest publiczną placówką oświatową, więc wszystkie zajęcia z naszej oferty są bezpłatne i odbywają się w ciągu całego roku szkolnego.

Start o godzinie 12.00!

12.00-14.00 "Jak zrobić podkast?"*
Wykład i warsztaty poprowadzi Borys Kozielski, redaktor Wikiradia. Co to jest podkast? Jak słuchać podkastów? Bezpłatne narzędzia do publikowania podkastów. Warsztat - nagrania studyjne. Zapraszamy uczestników od 12 roku życia.

12.00-13.00 "Zaśpiewaj z Fasolkami"
Lekcja śpiewu z członkami zespołu Fasolki, który działa w MDK-u. "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...", "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" czy "Mydło lubi zabawę" - to przeboje, które chyba każdy potrafi zanucić. Na spotkaniu dowiecie się również, jak to jest być Fasolką i jak można zapisać się do zespołu.

13.00-14.00 "Zapraszamy do Campanello"
Godzinna próba dla najmłodszych. Zespół Campanello to miejsce debiutów scenicznych dla dzieci w wieku 4-7 lat, to tu uczą się od podstaw śpiewać, recytować wiersze i poruszać na scenie. Być może jest to wymarzone miejsce dla Państwa dziecka.

13.30-14.30 "Lekcja otwarta Teatru Tańca CZO"
Młodzi (od 14 roku życia), zainteresowani tańcem, będą mogli nauczyć się fragmentu choreografii do spektaklu, którego premiera odbędzie się 5 czerwca. Wszyscy uczestniczący w zajęciach otrzymają zaproszenie na to przedstawienie, a może nawet zatańczą na scenie...

14.00-16.00 "Otwarta pracownia plastyczna"
Zajęcia plastyczne dla najmłodszych rozwijają ekspresję i wyobraźnię, pobudzają naturalną ciekawość świata, kształtują zdolności manualne, a także wzmacniają wiarę we własne siły i możliwości. Co jeszcze takie zajęcia mogą dać dziecku, przekonają się Państwo, odwiedzając pracownię plastyczną w MDK-u.

15.00-16.00 - "Minirecital gitarowy Szymona Ogonowskiego"
Szymon od kilku lat uczęszcza na zajęcia w MDK-u. W sobotę nie tylko zagra, ale i opowie, czego można się nauczyć na zajęciach gitarowych "Od klasyki do jazzu" i jak się pracuje pod okiem Agnieszki Zielińskiej, która pracę u nas łączy z koncertami oraz komponowaniem i nagraniami dla światowych sław muzyki.

12.00-16.00 - "Otwarta pracownia rysunku i malarstwa"
Jeśli myślisz o Akademii Sztuk Pięknych lub innej uczelni artystycznej, to rok w pracowni rysunku i malarstwa jest tym, czego Ci potrzeba. Przyjdź i przekonaj się. W ciągu ostatnich lat ponad 90 procent naszych uczniów dostało się na wymarzony kierunek.

Ponadto w holu można będzie obejrzeć prace wychowanków pracowni ceramiki KRAKLE oraz pracowni dekorowania.

MDK Łazienkowska zaprasza również na zajęcia montażu filmowego i fotografii oraz zajęcia przyrodnicze i architektoniczne.

Zdecydowanych na wybrane zajęcia w roku szkolnym 2019/20 będziemy w tym dniu zapisywać w sekretariacie, w godzinach 12.00-17.00.

Zainteresowanych zajęciami przyrodniczymi i architekturą przestrzeni zapraszamy na Dzielnicowy Dzień Recyklingu, na ul. Nowogrodzką 43 (parking obok Urzędu Dzielnicy Śródmieście), w godz. 10.00-13.00. Na naszym stoisku edukacyjnym można będzie pograć w gry, sprawdzić swoją wiedzę na temat segregowania odpadów i dbania o środowisko i porozmawiać z nauczycielami MDK o zajęciach w nowym roku szkolnym, a także w zamian za przyniesione elektrośmieci pozyskać sadzonki ziół i balkonowych roślin ozdobnych.

Do zobaczenia!

* Tych zajęć nie ma w stałej ofercie programowej MDK Łazienkowska, odbywają się gościnnie w ramach współpracy z Wikiradio