PLAKAT internet 2

WYSTAWA KATARZYNY PORCZAK
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

"KOLOR JAKO DOMINANTA PRZESTRZENI"
 4.03-14.03. 2019 finisaż 14.03.br. godz. 17.30
GALERIA MŁODYCH TWÓRCÓW ŁAZIENKOWSKA

O ARTYSTCE:  Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem dziekańskim uzyskała w 2007 roku w Pracowni Rzeźby Profesora Adama Myjaka. W latach 2002-2010 aktywnie uczestniczyła w życiu artystycznym Lublina. Związana była między innymi z Galerią Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice jako kurator galerii, Centrum Kultury w Lublinie oraz Radiem Lublin (występując jako ekspert w stałej audycji Józefa Szopińskego „Studnia akademicka”). W 2017 r. ukończyła studia podyplomowe z przedsiębiorczości w Głównej Szkole Handlowej w Warszawie. W tym samym roku zakończyła również studia doktoranckie w pracowni Tkaniny Artystycznej Profesor Doroty Grynczel na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po śmierci Pani Profesor promotorem Katarzyny Porczak został Profesor Stanisław Baj. Artystka pracuje jako nauczycielka sztuki kształcąc dzieci i młodzież.

• porczak-internet
  • porczak1-internet