2018 06 09 truskawka

Tak, bawiliśmy się podczas Święta Truskawki :-)  zobacz tutaj

W upalną sobotę, 9 czerwca, w naszym Miasteczku Przyrody na ul. Fabrycznej 1/3 w miłym cieniu drzew celebrowaliśmy doroczne "Święto Truskawki". W tym roku szczególnie uroczyście, bo imprezę objął patronatem Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy – Pan Krzysztof Czubaszek, a Zarząd Dzielnicy ufundował profesjonalną scenę z nagłośnieniem oraz upominki dla dzieci.

Mimo spiekoty goście dopisali i brali udział w warsztatach naszej pracowni ceramicznej Krakle. Robili kolorowe, zwiewne smoki w stoisku Fundacji Edukacji Międzykulturowej. Można było też nanizać pomysłowo korale, malować na szkle, czy zrobić kolorową kukiełkę. Komu znudziły się działania plastyczne grał w ekologiczne koło fortuny lub tworzył instalację „Sieć pomocy” i odwiedzał kramik z książkami wydawnictwa „Dwie Siostry”. Można było również obejrzeć plenerową wystawę „Miejskie ogrody”, a w budynku wspaniałe efekty konkursu „Co za mebel!”.
Kącik urody Hebe przyciągnął wiele pań robieniem makijaży i losowaniem kosmetyków.
Na scenie wystąpili: Roe Dance Crew, Roe Kiddiz, Campanello, orkiestra gitarowa. Gościnnie zaprezentowała się Szkoła Tańca Flamenco Triana.
„Truskawką” na torcie był koncert Fasolek z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia zespołu. Z tej okazji można było nabyć książki z autografem Ciotki Klotki, czyli pani Ewy Chotomskiej oraz Pana Tik-Taka, czyli Krzysztofa Marca. Gorliwi uczestnicy działań warsztatowych w nagrodę otrzymali najnowszą płytę Fasolek „Kolorowe dni”.
Tradycyjnie, dla orzeźwienia, można było skosztować truskawek i truskawkowych wypieków, a także odpocząć nad oczkiem wodnym, podziwiając kolorową paradę strachów polnych – wykonanych przez uczestników projektu „Co straszy w przyrodzie?”.